Diamonds with the genetic code

 

Dla naszych klientów mamy niezwykłą ofertę – w każdej chwili możesz zamówić u nas diament stworzony z materiału genetycznego bliskiej Ci osoby lub zwierzątka (zarówno żyjącego, jak i zmarłego). Jednym z pierwszych był kamień pamiątkowy stworzony z materiału genetycznego Violetty Villas.

Diament stanowi najpiękniejszą formę krystaliczną węgla. Żaden inny kamień szlachetny nie dorównuje mu twardością. Przetrwał miliardy lat, opierając się siłom natury, by olśniewać swym pięknem i blaskiem. W tej części serwisu prezentujemy Państwu garść podstawowych wiadomości o tych wyjątkowych klejnotach.

Możliwości są trzy:

1. DIAMENT MIŁOŚCI
Zaręczyny, ślub, przyjście na świat dziecka, komunia czy kolejna, okrągła rocznica ślubu to najpiękniejsze wydarzenia w życiu każdego człowieka, które mają Państwo teraz szansę zatrzymać w materialnej postaci najszlachetniejszego z minerałów. Wystarczy  nośnik materiału genetycznego w postaci kosmyka włosów. - ok. 0,5 do 2,0 gram. Istnieje opcja wykonania diamentu również z sierści ulubionego zwierzaka również za jego życia.2. DIAMENT PAMIĘCI
To możliwość zachowania drobnej części miłości zaklętej w kamień –  jedna z alternatyw dla "rozstania na zawsze". Do jego stworzenia używany jest materiał przekazany przez rodzinę, w całości będący częścią najbliższej osoby. Czas pobrania materiału do stworzenia diamentu nie ma żadnego znaczenia w sensie fizycznym. Proch nie zmieni swoich właściwości w szczelnie zamkniętej urnie. Podobnie jest z kosmykiem włosów, który wiele osób przechowuje jako pamiątkę po zmarłym. Proces kreacji diamentu można przeprowadzić po latach, a nawet po dziesięcioleciach.3. DIAMENTY ZAWSZE RAZEM
To oferta dla miłośników zwierząt, dla których jest ono niczym członek rodziny. Do stworzenia tego diamentu używany jest materiał przekazany przez właściciela, w całości będący częścią ukochanego zwierzaka (proch, sierść). Czas pobrania materiału do stworzenia diamentu nie ma żadnego znaczenia w sensie fizycznym.
Każdy z Diamentów Pamięci to osobista pamiątka zrodzona z miłości do ukochanej osoby lub zwierzęcia. Każdy diament jest unikalny, tak jak wyjątkowy jest każdy człowiek.MIKROINSKRYPCJA:
Istnieje możliwość wykonania na Państwa zamówienie mikroinskrypcji. To proces wygrawerowania na rondyście diamentu zimnym laserem niewidocznego gołym okiem oznaczenia charakterystycznego tylko dla tego diamentu.CENY:
Diamenty w wersji Mini tworzymy od 4600 złotych za parę /2sztuki wielkości 0,03 ct/. Kolejne progi to okolice 6 tysięcy (0,15ct), 12 tysięcy (0,25ct) aż do 120 tys. złotych. Dostępne kolory diamentów: od żółtego/pomarańczowego, przez zielony, ciemną czerwień, błękit i tradycyjny bezbarwny.CZAS OCZEKIWANIA:
Wykonanie któregokolwiek Diamentu Miłości ONE Diamonds® to proces wieloetapowy i czasochłonny. Minimalny okres, niezbędny do przygotowania diamentu, wynosi około 45 dni, a maksymalny nawet do 6 miesięcy. Obecnie średni czas oczekiwania – od chwili otrzymania próbki przez laboratorium, do chwili dostarczenia Państwu gotowego klejnotu – wynosi średnio: 9 tygodni.

CERTYFIKAT:
Do każdego z Diamentów dołączony jest Certyfikat Autentyczności. Potwierdza on pochodzenie diamentu i zawiera pełen raport na temat jego indywidualnych cech. Wystawiany jest przez IGI (International Gemological Institute) – największy na świecie ośrodek badawczy diamentów. Działa on od 1975 roku, ma siedziby w największych miastach na świecie.DODATKOWE PYTANIA:

Prosimy kierować na adres mailowy galerii:
galeria@olissimart.com